Hakkımızda

Yükseliş Şirketleri

Dünyanın ve Türkiye’nin önemli markalarını Ege Bölgesindeki tüketicileriyle buluşturan Yükseliş; öncü organizasyonları, dürüst, kaliteli ve müşteri odaklı çalışma anlayışı ile kendisi de Ege bölgesinin önemli bir markası olmayı başarmıştır.

Yükseliş Şirketleri bünyesinde; Hyundai otomotiv, Honda Motor, Efes Pilsen ve çeşitli sigorta acentelerinin bayilikleri yer almaktadır.

Ticari Özgeçmiş;

1982 – YÜKSELİŞ TİCARET 

YÜKSELİŞ ticari yaşamına JAWA motosikletleri, PUCH mopetleri ve Skoda Pick Up Komyonet SALİHLİ bayiliklerini alarak başlamıştır.

1983 – SKODA, LADA, ISUZU otomobilleri ve PİRELLİ lastikleri bayiliklerini de bünyesine katmıştır.

1985 – EGEMOT LTD. ŞTİ. 

Ana firmalarla yaptığı güvenli çalışmalar sonucu, HONDA, JAWA, MİNSK motosikletleri, PUCH mopetleri ve ESKA bisikletleri EGE BÖLGE BAYİLİĞİNİ almıştır. Kendine bağlı 60 bayilik oluşturarak örgütlenme ve bölgesel genişleme başarısını kanıtlamıştır.

1990 – YÜKSELİŞ NAKİL ARAÇLARI LTD. ŞTİ.

Şirketlerimiz içerisinde otomotiv sektöründe faaliyet gösteren “ Yükseliş Nakil Araçları Tur. Tic. ve San. A.Ş.” Hyundai markasının Türkiye’deki öncü bayilerinden olup, 1990’da Anadolu’nun ilk Hyundai bayiliğini açmış ve 1998 yılında da dünyanın en büyük Hyundai bayisini Bayraklı/İzmir’de faaliyete geçirmiştir.

Açıldığından bu yana perakende satışta Türkiye’ nin toplamda en çok araç satan bayisi, en çok servis girişine sahip bayisidir. Müşteri Memnuniyetinde 5 yıl üstüste Türkiye 1.si olmuştur

Y.Parça satışında dünya 2.si, Teknisyen olimpiyatlarında dünya 1.liği, Satış beceri olimpiyatlarında dünya 3.lüğü, Perakende Satış Türkiye 2.likleri, Müşteri Memnuniyet ödüllerini kazanmıştır.

1991 – YÜKSELİŞ SİGORTA  

Grup Şirketlerimiz içinde yer alan ve 13 Sigorta Şirketinin (Allianz, Axa, Ak, Anadolu, Unico, Ergo, Sompo Japan, HDI, Mapfre, Groupama, Doğa ve Güneş) A tipi Acenteliğini yapan “Yükseliş Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti.” ise kuruluşu olan 1991 yılından bu yana, İzmir ilinde faaliyet gösteren 1.400 sigorta acentesi arasında 50’nin üzerinde farklı branşta, uzman ekibiyle üretim sıralamasında ilk 10’da yer alarak 10.000’ in üzerinde bir müşteri portföyüne hizmet vermektedir.

1992 – YÜKSELİŞ MOTORLU ARAÇLARI LTD. ŞTİ. 

LADA İzmir bayiliğini almış ve Türkiye genelinde en çok satan bayiler arasına girmiştir.

HONDA DENİZ MOTORLARI TÜRKİYE DİSTRÜBÜTÖRLÜĞÜ’ nü almıştır.

HONDA jeneratörleri Ege Bölge Bayiliğini almıştır.

1999 – TEOS ADA LTD. ŞTİ. 

PEPSİ COLA ve EFES PİLSEN Seferihisar bayiliği alındı.

2002 – COCA COLA Seferihisar, Gümüldür, Özdere, Menderes bölge bayilikleri alındı.

2000 – YÜKSELİŞ SARDES LTD. ŞTİ. 

Manisa’nın Salihli ilçesinde 2000 yılından bu yana Alkollü İçeceklerin Toptan Ticareti Sektöründe faaliyet gösteren şirketimiz “ Yükseliş Sardes Gıda San. Tic. ve Tur. Ltd. Şti.”, Anadolu Grubu’nun Ege bölgesinde 300 noktaya yaptığı en büyük litre satışına sahip bayisidir. Bayiliğimiz bölgesinde Pazar Payını %25’lerden %85’lere getirerek bu alanda en fazla gelişim gösteren Bayii olmuştur.

2000 – YÜKSELİŞ MOBİLYA 

2000-2012 yılları arasında TEPE MOBİLİ EGE BÖLGE BAYİLİĞİ merkez bina plaza içersinde 3000 m2 lik bir alanda faaliyet gösterdi. ARTEM koltuklarının, Ege Bölge bayiliği de Yükseliş Mobilya bünyesine ilave edildi. Bölgesinde, kendine bağlı 33 adet bayilik kuruldu.

2001 Hyundai Klimaları Ege Bölge Distribütörlüğü alındı.

2002 – HONDA MOTOSİKLET

Bir diğer şirketimiz yine aynı lokasyonda bulunan “ Yükseliş Nakil Araçları Tur. Tic. ve San. Ltd. Şti.” 2002 yılında açılmış olup Honda Motosiklet’ in satış, servis, yedek parça ve 2.el satış hizmetlerini sunduğu İzmir’ deki tek yetkili bayisidir.  2003 En İyi Bayi Yönetimi, 2012 En İyi DMS Kullanımı, 2016 Perakende TR Satış 3.sü ve 2018 Türkiye müşteri memnuniyet birinciliği ödülünü kazanmıştır.

2003 – YÜKSELİŞ İZMİR LTD. ŞTİ. 

2003-2012 yılları arasında MİTSUBİSHİ MOTORS’ un İzmir Bölge Bayiliği; Satış, Servis, Yedek Parça ve 2. el hizmeti Bornova gerçekleştirildi.

Şimdi Ara Canlı Yardım
Günlük veya uzun dönem araç kiralama Yükseliş'te!